04.10.2009 12:14 - Чикаго би Флорида в Хелзинки
Автор: news24 Категория: Новини
Прочетен: 386 Коментари: 0 Гласове:
0

Чикаго Блекхоукс вкара три гола при числено превъзходство за успеха си с 4:0 над Флорида в среща от новия сезон в НХЛ, която се игра във финландската столица Хелзинки. Брайън Кямбъл откри резултата в 3:05 минута, Патрик Кейн удвои във втората третина. Патрик Шарп и Дестен Бюфилиен добавиха още две попадения в последната част, като сега Блекхоукс успяха да вземат реванш за загубата си с дузпи от същия съперник в петък.

Сидни Кросби вкара гол в редовното време, а след това се разписа и от дузпа при успеха на Питсбърг. Шампионите се наложиха с 4:3 след наказателните удари над Айлендърс и записаха втора победа от началото на сезона. Новобранецът в техните редици Джон Таварес вкара първия си гол в Лигата, след като се възползва от пас на Марк Щрайт.

С два гола на Кийт Ткъчък Сейнт Луис надви Детройт с 5:3, въпреки че тимът му изоставаше с два гола. Срещата се игра в Стокхолм, а останалите три гола бяха дело на Анди Макдоналд, Брад Бойс и Петрик Берглунд.

Александър Овечкин вкара в 77-ата секунда на двубоя на своя Вашингтон, който се наложи с 6:4 над Торонто. Александър Сьомин добави още две попадения, Майк Кнъбъл и Брендън Морисън също се разписаха по веднъж. Отборът от американската столица е един от седемте тима с по две победи в два мача на старта на новото първенство.

Бостън размаза Каролина със 7:2 в първата си среща за сезона. Мачът беше решен още в първата третина, когато Майкъл Райдър и Блейк Уилър вкараха по един гол в рамките на 26 секунди и доведоха резултата до 3:0. Марк Савар и Марко Щурм вкараха по един гол и подадоха за още един.

В дербито на Калифорния Сан Хосе размаза Анахайм с 4:1 и също стартира с победа. Патрик Морло и Джо Торнтън забиха за победителите по един гол в първите две третини. Останалите два гола вкараха Дивайн Сетогучи и новото попълнение Бен Ферарио.